mazgerd

امروز فرعون امریکا،رژیم صهیونیستی و دنباله‌های آنان در منطقه‌‌اند

به نقل ازسایت .leader.ir:حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) در دیدار سران سه قوه، جمعی از مسئولان نظام، سفیران کشورهای اسلامی و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی، پیروی از تعالیم حضرت ختمی مرتبت را شرط رهایی امت اسلامی از مشکلات داخلی، منطقه ای و جهانی خواندند و تأکید کردند: دنیای اسلام اگر عزت و قدرت می خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه خود قرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تبریک این عید سعید به ملت ایران، امت اسلامی و همه آزادگان جهان خاطرنشان کردند: پیامبر عظیم الشأن اسلام، رحمت پروردگار برای همه بشریت بود و پیروی از او ملت‌ها را از ظلم و استکبار قدرت‌ها، اختلافات طبقاتی، اشرافیت‌های ظالمانه و دیگر رنج ها و اسارت‌ها نجات می دهد.
ایشان با اشاره به تأکیدات پروردگار به پیامبران الهی و پیروان آنها درباره استقامت و پایداری به‌عنوان شرط پیروزی، افزودند: امروز هم استقامت در راه پیامبر عظیم الشأن اسلام می تواند توطئه های بزرگ زورگویان جهانی را ناکام بگذارد.
حضرت آیت الله خامنه ای «امریکا، رژیم صهیونیستی، مرتجعین و وابستگان به قدرتها» را، «فرعونهای امروز جهان» خواندند و با اشاره به تلاش آنها برای ایجاد اختلاف و جنگ در امت اسلامی گفتند: برخی سیاستمداران امریکایی خواسته یا ناخواسته اذعان کرده اند که باید در منطقه غرب آسیا جنگ و درگیری بوجود آید تا رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار گیرد و پیکر خونین دنیای اسلام، توان پیشرفت نداشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با ابراز تأسف شدید از پیروی برخی حاکمان منطقه از خواسته های امریکا افزودند: جمهوری اسلامی هیچ انگیزه ای برای اختلاف با دولتهای مسلمان ندارد و همان‌گونه که در داخل ایران، وحدت و برادری را حاکم کرده است، در دنیای اسلام نیز معتقد و علاقمند و پیگیرِ وحدت و اتحاد است.
ایشان تأکید کردند: زبان ما در مقابل دنباله روهای امریکا در منطقه، زبان نصیحت است و بنا نداریم به حرفهای برخی جهّال پاسخ بدهیم اما آنها را نصیحت می کنیم که خدمت به ظالمان جهانی به ضرر خود آنهاست و به فرموده قرآن، همراهی با ظالمان سرانجامی جز نابودی ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای هدف نهایی دشمنان را از ایجاد گروههای تکفیری، ایجاد جنگ شیعه و سنی خواندند و افزودند: خداوند دشمنان ما را احمق آفریده و همین موجب شد هدف دشمنان اسلام یعنی جنگ مذهبی، محقق نشود و ان‌شاءالله در آینده نیز محقق نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی «ایستادگی» را رمز پیروزی در مقابل تکفیری های وحشی دانستند و افزودند: مقابله ما با آنها، مقابله با ظلم و تحریف اسلام بود و اکنون نیز دنباله های آنها هر جا که باشند، عامل امریکا و صهیونیزم هستند و ما در مقابل آنها خواهیم ایستاد.
ایشان وحدت امت اسلامی و ایستادگی در مقابل صهیونیزم و دیگر دشمنان اسلام را علاج دردهای دنیای اسلام و راه رسیدن به قدرت و عزت برشمردند و تأکید کردند: مسئله فلسطین امروز در رأس مسائل سیاسی امت اسلام است و همه موظفند برای آزادی و نجات ملت فلسطین تلاش و مجاهدت کنند.
رهبر انقلاب، ادعای دشمنان اسلام درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را ناشی از ناتوانی و عجز آنها دانستند و افزودند: دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه می‌ایستد و صهیونیست ها با این کار ضربه بزرگ‌تری می خورند و فلسطین عزیز بدون تردید سرانجام آزاد خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از «شجاعت، بصیرت و استقامت ملت ایران» در عبور از گردنه های بسیار دشوار ۴ دهه اخیر افزودند: دوستان جمهوری اسلامی در سراسر دنیا و دشمنان ایران بدانند مشکلات پیش رو، حتماً از مشکلات ۴ دهه گذشته کوچک‌تر خواهد بود و ملت ایران با توانی بیشتر، همه آنها را خنثی می کند و پرچم عزت اسلامی را در قله هایی بالاتر به اهتزاز در خواهد آورد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، رئیس جمهور مشکلات امروز جهان اسلام را نتیجه فاصله گرفتن از قرآن و وحی دانست و افزود: امروز مردم مسلمان منطقه در برابر تروریست‌ها و حامیان مستکبر و صهیونیزم آنها به پیروزی رسیده اند و دشمنان در فکر توطئه‌های جدیدی هستند.
آقای روحانی با بیان اینکه همچنان باید در برابر آمریکا، رژیم اشغالگر قدس و اذناب آنها هوشیار باشیم، گفت: دشمنان با استفاده از بیت‌المال مسلمین، منطقه را تبدیل به انبار سلاح، و دخالت‌های خود را در منطقه بیشتر کرده‌اند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ‌آمریکا در گرماگرم جنگ سوریه با تروریست‌ها پایگاه هوایی این کشور را برای کمک به داعش و دیگر تروریست‌ها بمباران کرد، افزود: هرزمانی که پیروزی بزرگی برای مردم سوریه حاصل شد، رژیم صهیونیستی به بهانه‌ای بخشی از خاک سوریه را بمباران کرد.
رئیس جمهور با اشاره به توطئه‌ جدید پیش روی جهان اسلام، افزود: قدس متعلق به اسلام و مسلمانان و فلسطینی‌هاست و جایی برای ماجراجویی جدید استکبار جهانی وجود ندارد.
آقای روحانی با بیان اینکه هدف بلند مسلمانان آزادی قدس است، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال صلح و ثبات در منطقه و با تغییر مرزهای جغرافیایی مخالف است و با حمایت از ملت‌ها در برابرتروریسم، خواهان حل مشکلات از طریق مذاکره می‌باشد، اما در عین حال هیچ ملت مسلمانی از جمله ملت ایران تجاوز استکبار و صهیونیزم به مقدسات اسلامی را تحمل نخواهد کرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه مسلمانان از جمله ملت فلسطین باید در برابر توطئه بزرگ اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی یک‌صدا به‌پا خیزند، افزود: کشورهای اسلامی و سازمان همکاری اسلامی مسئولیت سنگینی در این زمینه بر دوش دارند.

جمعه 17 آذر 1396 :: 16:34 ::  نويسنده : حسینی ::  تعداد بازدید : 12

GetBC(11);

جمعه 17 آذر 1396 :: 16:12 ::  نويسنده : حسینی ::  تعداد بازدید : 7

امروز جمعه

96/9/17

رطوبت نسبی45%

سرعت باد17km/h

جهت باد:جنوب غربی

دمای هوا18درجه سانتی گراد


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از اختصاص ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های اقتصادی مقاومتی در هرمزگان خبر داد.

به نقل از:  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس ، محمد علی سلیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در همایش همیاری تعاون، وحدت مردم و حمایت بانکداری اسلامی در قشم گفت: این اعتبار برای اجرای طرح‌ کسب و کار‌ های خُرد و خانگی، ایجاد کارگاه‌های جدید، توسعه کارگاه‌ها و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری و آبزی پروری هزینه شده است.

وی افزود: برای رونق فعالیت‌های اقتصادی در استان چهار بانک عامل با چهار هزار میلیارد ریال اعتبار شرایط کار برای عشایر، روستائیان و شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر را با کارمزد ۶ درصد فراهم کرده اند.

جمعه 17 آذر 1396 :: 15:55 ::  نويسنده : حسینی ::  تعداد بازدید : 3

فرمانده سپاه قدس گفت: انتصاب آیت الله جعفری به ریاست حوزه های عملیه کرمان و حجه الاسلام علیدادی سلیمانی هردو مکمل هم بوده و از این بابت باید دست مقام معظم رهبری را ببوسیم.

روحانیت درنگهداری دین واصولش موثرهستندبه نقل از: گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  سردار حاج قاسم سلیمانی  در سخنانی قبل از خطبه های نماز جمعه امروز کرمان ،گفت: دین هیچگاه کهنگی ندارد و اتقلاب و ارزشهای آن هم روح کهنگی به خود نمی‌گیرد. 

وی بیان داشت:کسانی که در نگهدارندگی دین و اصولش موثرند روحانیت هستند.

وی افزود :شان دفاع از مردم در بین تمام شخصیتها و مسولیتها که از مردم دفاع میکند، امام جمعه است.

وی گفت:در دوران انقلاب حضرت امام خمینی ما را با اسلام آشنا کرد و اکنون مقام معظم رهبری در این سنگر ولایت سکان دارند.

وی افزود:روحانیت به دلیل انتصابش به جایگاه ولایت نقش ارزشمندی در هدایت جامعه دارد.

سردار سلیمانی گفت:آیت الله جعفری شخصیتی دوست داشتنی هستند که هم در زمان حضرت امام راحل و هم در زمان مقام معظم رهبری به خوبی به نقش خود عمل کردند و شهادت میدهم که وی منصب و جایگاه امام جمعه را به خوبی حفظ کردند.

فرمانده سپاه قدس ادامه داد : شهادت می دهم که آیت الله جعفری در اجرای بیانات مقام معظم رهبری به نظرات رهبری نزدیک بودند به گونه ای که ایشان در اخلاق، امانتداری و دفاع از اصول انقلاب به خوبی عمل کردند و بسیار موفق بودند.

وی با بیان اینکه آیت الله جعفری مانند پدری همه اقشار جامعه را در زیر چتر ولایت فقیه قرار دادند، افزود: امام جمعه کسی است که در همه شئون از مقام معظم رهبری دفاع کند و خادم مردم باشد.

وی بیان داشت:از دوران تشکیل سپاه ثارالله تا کنون از آیت الله جعفری خلطرات زیادی دارم که نقش پدر و فرزندی بوده و تنها از وی خاطره خدمت داریم و حفظ وحدت ‌با ارزشترین خاطره ایشان در استان است که ماندگار است.

وی حجه الاسلام علیدادی سلیمانی را نیز شخصیتی صبور ،با صلابت ،دلسوز و باسواد حوزوی و علمی دانست و برای وی آرزوی موفقیت کرد .

روحانیت در نگهداری دین واصول دین موثرند

سردار سلیمانی با اشاره به نقش ارزنده امام خمینی (ره) در تبدیل جامعه فساد به جامعه امام زمانی، اظهار کرد: روحانیت درنگه داشتن جامعه و وابستگی مردم به مسائل مذهبی نقش بسزایی دارند و می توانند مردم را با عمق اسلام آشنا کنند.

وی کشور ایران و ملتش را یک ملت و کشور نمونه در جهان دانست و گفت: نمایندگان ولی فقیه در استان ها باید نمونه ای از اخلاق و رفتار ولی فقیه در خود داشته باشد.

 

سردار سلیمانی یکی از پشتوانه های مردمی در دفاع مقدس را حمایت های ائمه جمعه دانست و عنوان کرد: نماینده ولی فقیه باید به ترویج و توسعه معنویات ولی فقیه در جامعه بپردازد و این در حالی است که آیت الله جعفری با رفتار پدرانه اشان با مسائل با انصاف و مروت برخورد می کرد.

وی با تاکید به اینکه شخصیت های بزرگی در این استان پهناور پرورش دیده اند، یادآور شد: حجت الاسلام علیدادی یکی از شخصیت های بزرگ این استان است که خصوصیات اخلاقی نزدیک به آیت الله جعفری را دارد.

جمعه 17 آذر 1396 :: 15:52 ::  نويسنده : حسینی ::  تعداد بازدید : 6

ماجرای دیدارپیرمرد قفل ساز با امام زمان(عج) داخل صحن امام حسین(ع) را در اینجا بخوانید.

دیدار امام زمان(عج) با پیرمرد قفل سازبه نقل از: خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استاد بزرگوار حضرت آیت‌الله حاج آقا حسن صافی اصفهانی داستانی از امام زمان(عج) را نقل می‌کردند که بسیار شنیدنی و عبرت آموز است:

در کربلای معلّی یکی از علما که به علوم غریبه آگاهی داشته است، تصمیم می‌گیرد که به وسیله علم جفر خود را به امام عصر(عج) برساند. در نتیجه، در داخل یکی از غرفه‌های صحن امام حسین‌(ع) به محاسبات این علم می‌پردازد، و  پاسخی که دریافت می‌دارد این بوده است که امام زمان(عج) داخل صحن با پیرمردی قفل‌ساز در حال صحبت هستند.

او ابتدا تردید می‌‌کند که مبادا قسمتی از برنامه را اشتباه کرده باشد. بار دوم و سوم نیز حساب می‌کند و نتیجه همان می‌شود. در این هنگام عزم خود  را بر دیدار جزم می‌کند که هر چه بادا باد. می‌بیند آری حضرت صاحب الزمان(عج) در همان زاویه صحن که به وسیله آن علم درک کرده است، با آن مرد قفل‌ساز مشغول گفتگو هستند. چون می‌بیند که آقا در حال خداحافظی هستند، رو به امام به سرعت حرکت می‌کند. امام(عج) از آن پیر‌مرد خداحافظی کرده و رو به سوی ایشان می‌آیند. و وقتی با او رودررو قرار می‌گیرند، می‌فرمایند: «فلانی تو هم مثل این پیر مرد قفل ساز شو تا من به سراغ تو بیایم» و از کنارش می‌گذرند.

این عالم می‌گوید: همان وقت به سراغ این پیرمرد قفل‌ساز رفتم تا او و رفتار و روحیاتش را شناسایی کنم. از او پرسیدم: «این آقایی که با ایشان صحبت داشتی، که بود؟» در پاسخ گفت: «تا آن جا که می‌دانم آقا سیدمهدی، فرزند مرحوم آقا سیدحسن، هستند که پدرشان هم به رحمت خداوند رفته است». از نوع جواب او به زودی متوجه شدم که آقا خود را به او معرفی کرده‌اند، ولی این بنده خدا متوجه نشده است که ایشان امام‌عصر(عج) هستند. نزدیک بود او را از حقیقت امر آگاه سازم، ولی به خود آمدم که اگر این کار صلاح این بنده خدا بود، خود آقا به او توجه می‌دادند. ازحالات آقا و زمان آشنایی او با آقا و غیره پرسیدم. دقت کردم ببینم که این پیرمرد چه ویژگی خاصی دارد که امام مرا به آن دعوت فرموده‌اند، عاقبت دریافتم که در کنار تقید ایشان به مسائل شرعی و کسب حلال، بارزترین ویژگی اخلاقی او این است که سخت به قول و قرارش با مردم پایبند است و اگر می‌گوید قفل شما فلان موقع آماده است، آن را حتماً سر وقت و شاید زودتر آماده کرده است.

 ببه نقل از: خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران امروز (17 آذر( اظهار کرد: شاکله نظام سیاسی با رهبری شکل می‌گیرد در هر نظامی اگر رهبری آن آسیب ببیند شاکله‌اش بهم می‌خورد.

وی ادامه داد: رهبر هر نظامی نخ تسبیحی است که مهره‌ها را دور هم قرار می‌دهد اگر این نخ آسیب ببیند دانه‌ها از هم متفرق می‌شوند و قابل اجتماع نیستند.

** انقلاب اسلامی بر پایه انقلاب فرهنگی شکل گرفت

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه انقلاب فرهنگی شکل گرفت گفت: با انقلاب اسلامی، فرهنگی به نام رژیم ستم شاهی فرو ریخت و به جای آن فرهنگ اسلامی آمد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به اهمیت مراقبت در برابر رخنه و نفوذ دشمنان اشاره کرد و ادامه داد: رخنه بسیار خطرناک است و مقام معظم رهبری از آغاز رهبریشان همواره در مورد تهاجم فرهنگی، شبیخون و ناتوی فرهنگی هشدار داده‌اند و این نشان‌دهنده خطرناک بودن رخنه است.

وی با تأکید بر اینکه نقش اول در مقابله با رخنه بر عهده علما، دانشمندان و فرهیختگان است و به مقوله اهمیت قدرت نظامی اشاره کرد و افزود: در دنیای این چنینی، نمی‌شود مقتدر نبود، باید مقتدر باشیم اما فرقی اساسی میان اقتدار ما و دیگران است .

** اقتدار ما برای بازدارندگی و اقتدار دیگران برای تجاوزگری است

آیت‌الله خاتمی تأکید کرد: اقتدار دیگران برای تجاوزگری و اقتدار ما برای بازدارندگی است؛ قدرت نظامی کشورمان برای این است که گرگ‌های مستکبر خیال تجاوز را به خودشان ندهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار کرد: ما موشک داریم و میسازیم، هر چقدر هم که بتوانیم برد موشک‌هایمان را افزایش می دهیم تا خواب راحت را از چشم کاخ سفید نشینان بگیریم و می‌گیریم.

وی با اشاره به بخش‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری یادآور شد: رهبری فرمودند مواجه به خصومت دشمنان در گرو توانایی نیروهای مسلح است. سراغ بمب اتم نمی‌رویم چرا که دینمان ما را از سلاح کشتار جمعی منع کرده است.

** اگر رژیم صهیونیستی غلطی کند تل آویو و حیفا با خاک یکسان می‌شود

خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: به فضل الهی  نظام اسلامی ما مصمم به ارتقای قدرت موشکی است و اگر روزی دیوانه‌ای به نام رژیم صهیونیستی خواست غلطی کند تل آویو و حیفا را با خاک یکسان کنیم.

وی با اشاره به مناسبت 16 آذر گفت: دانشجویان و طلبه‌ها دو بال رشد کشور هستند، انتظار می‌رود دانشجویان بهانه‌ای که سبب نام‌گذاری 16 آذر به نام روز دانشجو شده را، پاس بدارند.

آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: آن بهانه ایستادگی در برابر دولت متجاوز آمریکا و ایستادن در مقابل مسئولان این دولت بود امروز دانشجویان می‌توانند با درسی  عمیق، تعهد و بصیرت این نقش را ایفا کنند.

** برخورد سردار سلیمانی با نامه رئیس سازمان اطلاعاتی آمریکا عزتمندانه بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران به نامه رئیس سازمان اطلاعاتی آمریکا به سردار سلیمانی اشاره و بیان کرد: برخورد سردار سلیمانی با نامه رئیس سازمان اطلاعاتی آمریکا عزتمندانه و قاطعانه بود که نامه را باز نکرد و به آن‌ها برگرداند.

** علیرضا کریمی موجب عزت ایرانیان شد

وی به حاضر نشدن علیرضا کریمی کشتی‌گیر کشورمان در مقابل کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و ادامه داد: رژیم صهیونیستی جعلی است و موضع کشتی‌گیر قهرمانمان از پیروزی کمتر نیست او نماد عزت ایرانیان شد ما به چنین ورزش و ورزشکاری می‌بالیم.

آیت‌الله خاتمی درباره حادثه زلزله غرب کشور گفت: این حادثه از یاد رفتنی نیست مردم در کمک رسانی به زلزله زدگان سنگ تمام گذاشتند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: زمستان نزدیک است و در غرب کشور هم سرما شدید می‌شود مسئولان کار می‌کنند اما انتظار تسریع در امر را داریم تا سه ماهه سرمای زمستان بر این داغ دیدگان سخت نگذرد.

وی ادامه داد: کشورما زلزله خیز است باید مسئولان مربوطه برای استحکام بناها برنامه‌ریزی کنند ما تنها کشور زلزله‌خیز نیستیم، ژاپن هم زلزله‌خیز است و آن‌ها زلزله را باور کردند، به استحکام بناهایشان پرداختند باید این را در دستور کار قرار دهیم.

آیت‌الله خاتمی گفت: مسئولان در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان سنگ تمام گذاشتند و ضد انقلاب تلاش می‌کند بر عکس این را نشان دهد تهمت بزرگی است چرا که اگر ارتش و سپاه در لحظات اولیه نرسیده بودند کشته‌ها چند برابر می‌شد.

** رئیس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا مشکل روانی دارد

خطیب موقت نماز جمعه تهران به اقدام اخیر ترامپ در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به قدس اشاره و اضافه کرد: این حرکت فریاد جهان از جمله هم پیمانان آمریکا را هم درآورد برخی مسئولان آمریکا می‌گویند رئیس جمهور تازه به دوران رسیده‌شان مشکل روانی دارد.

وی تأکید کرد: تا دیر نشده باید ترامپ درمان شود قبل از اینکه فجایع دیگری به وجود بیاورد؛ 70 سال است که فلسطین اشغال شده در طول این سال‌ها دنیای استکبار حامی این اشتغال بود و اکنون هم دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا حامی این اشغال ظالمانه هستند.

** انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس غصب مضاعف است

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس غصب مضاعف است ادامه داد: باید جهان در برابر این تجاوز آشکار به حقوق مردم فلسطین بایستد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به واکنش‌ها علیه این اقدام خصمانه ترامپ اشاره کرد و ادامه داد: هم پیمانان ترامپ در بیانیه ای این حرکت را به شدت محکوم کردند اما این کافی نیست باید در کنار محکوم کردن‌ها اقدام عملی هم انجام شود.

وی گفت: اقدام عملی همان است که رهبر مجاهد حزب‌الله گفت: باید کشورها سفرایشان را فرا بخوانند و سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی را در جهان ببندند.

** تنها راه درمان قضیه فلسطین انتفاضه است

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه فریاد و خروش جهان باید تا عقب نشینی رژیم صهیونیستی ادامه یابد گفت: ترامپ با این تصمیمش قلم قرمزی بر تمام مذاکرات 70 ساله کشید و نشان داد راه درمان قضیه فلسطین تنها و وتنها انتفاضه است که روز رژیم صهیونیستی را تبدیل به شام سیاه خواهد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: بر رژیم صهیونیستی بتازید و هر اندازه که به این رژیم آسیب برسانید قدمی خداپسندانه برداشته‌اید و هر مسلمانی که فریاد علیه اشغال گر قدس نزند بی غیرت است.

پنجشنبه 16 آذر 1396 :: 11:16 ::  نويسنده : حسینی ::  تعداد بازدید : 9
یکی ازراههای کاهش جمعیت بیکاری واشتغالزای باریسک پایین تشکیل تعاونی می باشد.درتعاونی کسانی که پول دارندونمی توانندکارکنندیامی توانندکارکنندولی پول ندارندبامشارکت هم دریک فرایندقانونی باهم سهیم شده ایجادکارمی کنند به امیدروزی که درتمام کشورمشکل بیکاری نداشته باشیم.درزیرنحوه تشکیل تعاونی به صورت مفصل توضیح داده ایم امیداست گره کشای فعالیت کسب وکاراهالی روستاگردد.

نحوه تشکیل تعاونی

تعاون ‚ تجلی عینی وعملی آرمان ها و ارزش های جهانی بشر مثل دموکراسی ‚ برابری ‚ اتحاد ‚ عدالت ‚ انصاف ‚ آزادی و در نهایت موفقیت اعضاء در دستیابی به اهداف مشترک است که با استفاده از روش های نوین کار گروهی ‚ عملی می گردد .
تصمیم به تشکیل تعاونی ‚ به عنوان یکی از راهکارهای مطمئن در فراهم نمودن زمینه ای به منظور ایجاد گروه و تیم هایی که به منظور رفع نیازهای مشترک اعضاء از جمله مباحث اقتصادی ‚ اشتغال ‚ نیازهای فرهنگی و اجتماعی تشکیل می شوند ‚ یک روش و رویکرد پسندیده و ارزشمند است . بهره گیری از توانمندی های فکری و مادی دیگران و ایجاد شرایط لازم درجهت تشریک مساعی ‚ مشارکت در تصمیم گیری ها و بهره مندی ازمنافع مشترک درکار و فکر از جدیدترین شیوه های مناسب مدیریتی و اعتقادات اجتماعی است که با اعتقادات دینی ما نیز عجین و همسان است .
با این حال همواره مشکلات عدیده ای پیش روی متقاضیان تشکیل تعاونی وجود داشته است که از جمله آنها عدم دسترسی به اطلاعات لازم ‚ موثر وکاربردی از مراحل مختلف تشکیل تعاونی و نحوه انجام فرآیندآن بوده است . در این رابطه ترویج تعاون همواره سعی داشته است تا با ارائه روش ها و راهنمایی های مناسب در این مسیر گام بردارد .
بر این اساس و با توجه به نیاز مراجعین به اطلاعات لازم برای تشکیل تعاونی های مختلف و لزوم راهنمایی آنان برای ادامه کار و به علت کمبود مرجعی مناسب برای راهنمایی ایشان ‚ این کتابچه برای آگاهی عموم از روند تشکیل تعاونی ‚ تهیه و تقدیم می گردد .
اگر شما تصمیم دارید با کمک دوستان ‚ همکاران ‚ همکلاسی ها و آشنایان خود یک شرکت تعاونی تشکیل دهید ، با بهره گیری از راهنمایی های این مجموعه و بهره مندی از مشورت کارشناسان ادارات کل تعاون استانها و ادارات تعاون شهرستانها و کسب راهنمائیهای لازم و با استفاده از منابعی چون قانون بخش تعاون مصوب سال 1370 و اصلاحیه آن درسال 1377 و دستور العمل تشکیل تعاونی و اساسنامه تیپ تعاونی فعالیت خود را آغاز نموده و یک تعاونی موفق داشته باشید
 
چند اصل ازاصول تعاون
عضویت اختیاری و آزاد
کنترل دموکراتیک توسط اعضاء
مشارکت اقتصادی اعضاء
با اصول دیگر فصل اقتصاد در قانون اساسی مطابق باشد
از محدوده قوانین اسلام خارج نشود
استقلال وعدم وابستگی
آموزش ‚ حرفه آموزی وآگاه سازی
همکاری تعاونی ها بایکدیگر
موجب رشد و توسعه اقتصادی کشور گردد
مایه زیان جامعه نشود.

 ویژگی شرکت تعاونی
قائم به ذات و متکی به اعضاء است نه به سرمایه .
هرعضو یک رای دارد (نسبت سهام به رای معنی ندارد) .
رخورداری از مزایای معافیتهای مالیاتی در برخی از انواع تعاونیها .
تساوی کلیه اعضاء در برخورداری از حقوق و وظایف یکسان علیرغم تفاوت در میزان سهام .
تقسیم مازاد درآمد بین اعضاء در صورت وجود سود خالص سالانه .
تخصیص سهام به نام اعضاء و غیر قابل انتقال بودن آن به اعضاء و غیر اعضاء با تصویب هیئت مدیره .
سنخیت و همفکری ‚ عامل مشترک و پیشرفت کار .
حذف واسطه های غیر ضرور در کسب و تجارت و رقابت با صاحبان این گونه مشاغل کاذب .
جلوگیری از بهره کشی و استثمار افراد .

 انواع شرکت تعاونی از لحاظ نوع فعالیت(ازنظرقانون)
شرکت های تعاونی باتوجه به اهداف ووظایفی که دارندبه انواع مختلفی تقسیم می شوند. به استنادماده 26 و 27 قانون بخش تعاو نی اقتصادجمهوری اسلامی ایران ‚ شرکت های تعاونی به دو دسته عمده تقسیم می شوند .
1 ـ شرکت تعاونی تولیدی :
شرکتی است که به منظور اشتغال در امور مربوط به کشاورزی ‚ دامداری ‚ دامپروری ‚ پرورش و صید ماهی ‚ شیلات صنعت ‚ معدن ‚ عمران شهری ‚ روستائی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می نماید و یک واحد تولیدی را تشکیل می دهند .
2ـ شرکت تعاونی توزیعی :
عبارتند از تعاونی هایی که نیاز مشاغل تولیدی و یامصرف کنندگان خود را در چارچوب مصالح عمومی و به منظورکاهش هزینه ها وقیمت ها تامین می نماید ودر امور مربوط به تهیه و توزیع کالا ‚ مسکن‚ خدمات و سایر نیازمندیهای اعضاء فعالیت می نماید .
آن دسته از شرکتهای تعاونی که فعالیت آنان تواماَ تولیدی و توزیعی باشد را شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی می نامند.

انواع شرکت تعاونی از لحاظ نوع عضویت :
1 ـ شرکت تعاونی عام :
شرکتی است که عضویت در آن برای همه آزاد می باشد ( تعداد اعضاء در این تعاونیها حداقل 500 نفر و براساس نوع تعاونی که وزارت تعاون تعیین کرده مشخص می شود وبایستی سهام آن رابه عموم مردم عرضه نمایند .

2 ـ شرکت تعاونی خاص :
شرکتی است که عضویت درآن برای گروهی خاص مانند کارگران ‘ دانشجویان ‘ کشاورزان ‘ زنان ‘ پزشکان ‘ وکلای دادگستری ‘ اعضاء هر صنف و مشاغل خاص و نظایر اینها با رعایت شرایط آزاد تعیین می شودودرنتیجه سهام آن فقط به افراد واجد شرایط واگذارمی شود .

انواع گرایش های شرکت تعاونی در ایران :
کشاورزی - صنعتی - معدنی - خدماتی - مسکن - فرش دستباف - تامین کننده نیاز تولید کنندگان - تامین کننده نیاز مصرف کنندگان اعتبار - حمل و نقل - تولیدی_توزیعی - تامین نیاز صنوف خدماتی - مصرف آموزشگاهی - عمرانی

شرایط عضویت در شرکتهای تعاونی :
اول : قبل از هر چیز باید تعداد شما حداقل 7 نفر باشد و شرایط قانونی زیر را برای عضویت در شرکتهای تعاونی داشته باشید .

1 ـ تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2 ـ نداشتن ممنوعیت قانونی و حجر
3 ـ خرید حداقل سهام در اساسنامه
4 ـ درخواست کتبی برای عضو یت در تعاونی
5 ـ دادن تعهد برای رعایت مقررات تعاونی
6 ـ در شرکتهای تعاونی مشابه عضو نباشد

دوم : هنگامی که تعداد شما به 7 نفر یا بیشتر رسید ، دور هم جمع شده و جلسه تشکیل دهید, در جلسه از بین خودتان حداقل سه نفر را به عنوان هیئت موسس انتخاب کنید ، کار هیئت موسس انجام کارهای مربوط به تشکیل شرکت تعاونی است.
وظایف هیئت موسس عبارت است از :
الف ـ تهیه طرح و اساسنامه شرکت تعاونی: هیئت موسس در طرحی که تهیه می کند دلیل تشکیل تعاونی وهمینطور توجیه فنی ‚ اقتصادی ومالی را باید بنویسد ، تعداد و مشخصات همه داوطلبان عضو یت در تعاونی ها را تنظیم می کند . نحوه تامین سرمایه و امکانات لازم برای شروع فعالیتهای شرکت تعاونی مشخص می کند میزان سهم هر عضو را که باید برای تامین سرمایه شرکت تعاونی خریداری کند مشخص می کند ، نام یک بانک و یا صندوق تعاون را برای افتتاح حساب بانکی تعیین می نماید .
ب ـ دعوت از افرادی که شرایط لازم را برای عضو شدن در شرکت تعاونی را دارند .
ج ـ برگزار کردن جلسه مجمع عمومی عادی

نکاتی چند در مورد نماینده تام الاختیار:
ماده 28 اساسنامه: هر یک از اعضای شرکت می توانند استفاده از حق خود را برای حضور و دادن رای در مجمع عمومی به یک نماینده تام الاختیار خود از میان اعضاء و یا خارج از اعضاء واگذار کند.لکن هیچ کس نمی تواندعلاوه بر رای خود بیش از یک رای با وکالت داشته باشد.مگراینکه تعداد اعضای تعاونی به 500 عضو یا بیشتر برسدکه در اینصورت هرکس می تواند علاوه بر رای خود حداکثر دو رای با وکالت داشته باشد.

تبصره 1: تائید نمایندگی های تام الاختیار با مقام دعوت کننده است مگر در مواردیکه مقام دعوت کننده هیئت مدیره بوده و دستور جلسه انتخاب هیئت مدیره یا رسیدگی به تخلفات مدیران باشد و یا اینکه هیئت مدیره با برگزاری مجمع عمومی مخالفت کرده باشد که در اینصورت اصالت نمایندگی های تام الاختیار با تائید بازرس یا اکثریت بازرسان حاضر معتبر خواهد بود.

تبصره 2: مدارکی که نمایندگان تام الاختیار قبل از تشکیل جلسه مجمع عمومی باید ارائه دهند عبارت است از: 1-اصل نامه نمایندگی تام الاختیار برای شرکت در جلسه مجمع عمومی که به امضای عضو رسیده باشد. 2-کارت شناسایی معتبر

تبصره 3: حضور توام عضو و نماینده تام الاختیار در مجمع عمومی ممنوع است.

سوم : جلسه هیئت موسس را تشکیل دهید تا از بین خودتان یک نفر را به عنوان نماینده تام الاختیار انتخاب کنید و سپس او را به وزارت تعاون ( اداره کل تعاون استان یا اداره تعاون شهرستان ) معرفی کنید ، نماینده شما طرح و اساسنامه را که توسط هیئت موسس تهیه شده است به همراه تقاضانامه ای برای تشکیل شرکت تعاونی به ادارات کل تعاون استانها و یا وزارت تعاون ارائه می کند ، او لازم است تمام کارهای قانونی مربوط به تشکیل تعاونی را پیگیری نماید .

چهارم : وزارت تعاون ( اداره کل تعاون استان و یا اداره تعاون شهرستان ) طرح تهیه شده توسط هیئت موسس را بررسی می کند برای تشکیل تعاونی در رشته های مختلف ابتدا در صورت نیاز از دستگاه دولتی ذیربط باید مجوز فعالیت اخذ کرد ، به عنوان مثال برای تشکیل تعاونی بهداشتی درمانی بایستی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجوز و .... گرفت . هنگامی که موافقت خود را باتشکیل شرکت تعاونی شما اعلام کند ، یک نمونه اساسنامه و مدارک مورد نیاز را در اختیار نماینده شرکت تعاونی شما قرار خواهد داد.
پنجم : هنگامی که هیئت موسس موافقت نامه تشکیل تعاونی طبق فرم شماره 2 را از وزارت تعاون ( اداره کل تعاون و یا اداره تعاون شهرستان ) دریافت کرد با ید از کسانی که شرایط عضو شدن را دارند دعوت کند تا مدارک لازم را برای عضو شدن به این هیئت تحویل دهند .
هیئت موسس پس از بررسی کامل کسانی را که دارای شرایط لازم هستند به عضویت شرکت تعاونی در می آورد .


ششم : حالا زمان آن رسیده است که جلسه مجمع عمومی عادی را تشکیل دهید برای این کار بوسیله انتشار آگهی طبق فرم شماره 3 از اعضاء دعوت کنید در این جلسه شرکت کنند ( فراموش نکنید که تاریخ انتشار این آگهی با تاریخ تشکیل جلسه کمتر از 15 روز فاصله نداشته باشد .(بین 15تا20روز)
در جلسه مجمع عمومی عادی اعضائ هیئت مدیره و بازرس های شرکت تعاونی خود را انتخاب کنید
 
نحوه برگزاری اولین مجمع عمومی عادی شرکت تعاونی در شرف تاسیس:
1- هیئت موسس هنگام تشکیل اولین مجمع عمومی عادی برگه ورود به جلسه را بین داوطلبان عضویت توزیع و پس ازتکمیل اخذ نموده و اسامی حاضرین را طبق( فرم شماره ۵ ) و با امضای آنان تکمیل و پس از انتخاب هیئت رئیسه مجمع (رئیس مجمع ، منشی و دونفر ناظر) برای اعمال کنترل در اختیار آنان قرار میدهد.

2- در صورت عدم امکان حضور هریک از اعضاء می توانند وکیل یا نماینده تام الاختیار خود را کتباً برای حضور در مجمع به هیئت موسس معرفی می نماید . درهرحال یک نفر نمی تواند همزمان وکالت یا نمایندگی بیش از یک عضو (در تعاونیهای بزرگ ۲ نفر) را عهده دار باشد .

3- با تصویب اساسنامه در اولین مجمع عمومی عادی ، ذیل صفحات آن به امضای رئیس و منشی مجمع ، و صفحه آخر اساسنامه به امضای هیات رئیسه (رئیس ‚ منشی و دو نفر ناظر) می رسد. بدیهی است. تصویب اساسنامه تعاونی با حداقل دو سوم اعضای اولین مجمع عمومی عادی خواهد بود.

4- اعضایی که با مصوبه اولین مجمع عمومی عادی در مورد اساسنامه موافقت نداشته باشند می توانند در همان جلسه تقاضای عضویت خود را پس بگیرند. در اینصورت هیئت مدیره بلافاصله پس از ثبت تعاونی مکلف به بازپرداخت وجه واریزی سهام آنان خواهد بود.

5- پس از انتخاب هیئت مدیره،وظایف هیئت موسس به پایان رسیده و هیئت رئیسه مجمع ضمن تنظیم صورتجلسه ، کلیه مدارک مربوط به برگزاری مجمع را که به امضای آنان رسیده است به هیئت مدیره تحویل میدهد.

6- هیئت مدیره منتخب در اولین جلسه خود ،(طبق فرم شماره ۶ )رئیس- نایب رئیس-منشی ،مدیرعامل و صاحبان امضاء مجاز را انتخاب می کند. و به یکی از اعضای هیئت مدیره یا مدیرعامل ، با حق توکیل به غیر وکالت میدهد، تا تشریفات قانونی ثبت تعاونی را انجام دهد.

7- در صورتیکه هر یک از اعضاء نسبت به مراحل تشکیل تعاونی معترض باشد. ظرف مدت 2 روز باید مراتب را کتباً به اداره کل / اداره تعاون اعلام نماید. اداره کل /اداره تعاون موظف است طبق مقررات و قوانین مربوطه ظرف ۳ روز به موضوع رسیدگی و نتیجه را برای اجرا اعلام نماید.

8- اعضای هیئت مدیره، بازرسی یا بازرسان و مدیر عامل قبل از ثبت تعاونی ، موظف به طی دوره های آموزشی مربوطه خواهند بود.

9- جهت تکمیل پرونده، باید فهرست اسامی و مشخصات اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل ، بازرس یا بازرسان و کلیه اعضاء (طبق فرم شماره ۷) تنظیم و به اداره کل /اداره تعاون تحویل شود.

هفتم : هیئت مدیره باید مدارک لازم را برای ثبت رساندن شرکت تعاونی تهیه و به وزارت تعاون تحویل دهد .

توجه :در شرکتهای تعاونی همه اعضاء با هم برابر و همکار یکدیگرند و از نظر نژاد ، زبان ، رنگ پوست ، قومیت ، شغل و غیره هیچکدام بردیگری برتری ندارند .

هیئت مدیره باید از هر کدام از مدارک زیر سه نسخه تهیه کند :
ـ دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی .
ـ صورتجلسه تصمیمات گرفته شده در اولین مجمع عمومی عادی .
ـ صورتجلسه هیئت مدیره ( جلسه ای که این هیئت ، رئیس ، نائب رئیس ، منشی هیئت مدیره و مدیرعامل را انتخاب کرده است ) .
ـ نام افرادی که برای انجام امور مالی شرکت دارای امضائ مجاز هستند .
ـ اساسنامه ای که بوسیله مجمع عمومی عادی تصویب شده است .
ـ فهرست اسامی و اعضایی که در اولین جلسه مجمع عمومی عادی شرکت داشته اند .
ـ فهرست اسم و مشخصات اعضاء هیئت مدیره ، بازرسان و مدیرعامل شرکت تعاونی .
ـ برگ رسید صندوق تعاون یا بانک که نشان دهد سرمایه پیش بینی شده برای تشکیل شرکت تعاونی به حساب بانک یا صندوق واریز شده است ـ موافقت نامه وزارت تعاون ( اداره کل تعاون استان یا اداره تعاون شهرستان ) که برای تشکیل تعاونی صادر شده است .
ـ وزارت تعاون پس از بررسی و تائید مدارک بالا اجازه ثبت شرکت تعاونی را صادر می کند .
هشتم : در مرحله آخر هیئت مدیره مدارک بالا را به همراه اجازه نامه ثبت شرکت تعاونی که وزارت تعاون صادر کرده است به اداره ثبت شرکتها ارائه می کند . این اداره شرکت تعاونی شما را به ثبت می رساند .
نهم : پس از آنکه شرکت تعاونی شما به ثبت رسید ، پروانه تاسیس شرکت تعاونی بوسیله وزارت تعاون صادر می شود . اکنون شرکت تعاونی شما می تواند فعالیت خود را شروع کند .
یادآوری:برای راهنمائی بیشتر می توانید به وزارت تعاون ، اداره کل تعاون استان و یا اداره تعاون شهرستان مراجعه کنید

مجمع عمومی :
مجمع عمومی از اجتماع همه اعضای تعاونی ها تشکیل می گردد.در واقع بالا ترین مرجع تصمیم گیری و نظارت بر امور تعاونی ها محسوب می گردد.در مجمع عمومی میزان رای اعضاء‌ می باشد. بنابراین مجمع عمومی را می توان کانون تصمیم گیری ،نظارت و اقتدار اعضاء تعاونی تلقی نمود.مجمع عمومی را می توان حسب موضوع به دو صورت عادی و فوق العاده برگزار نمود.

برای برگزاری هر نوع مجمع عمومی مراحل زیر را باید مد نظر داشت:

1-انجام مقدمات برگزاری مجمع عمومی
الف-تصمیم برگزاری مجمع عمومی
مجمع عمومی عموماً توسط هیئت مدیره برگزار می شود.برای این منظور در یک یا چند جلسه که به عنوان پیش جلسه تلقی می گردد موارد مطروحه در مجمع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.در موارد استثناء بازرسان و یا اداره کل تعاون می تواند نسبت به انتشار اگهی دعوت مجمع عمومی اقدام نماید.

ب-انتشار آگهی دعوت
هر آگهی دعوت می بایست موارد زیر را در بر داشته باشد:
تاریخ انتشار - نوع مجمع عمومی و نوبت آن - زمان و مکان - چگونگی ثبت نام کاندیدای هیئت مدیره و بازرسان(در صورت انتخاب) - نحوه انتشار - دستور جلسه - تاریخ انتشارآگهی دعوت

برابر ماده 25 اساسنامه مورد عمل تعاونیها هیئت مدیره مکلف است در موعدهای مقررزیر نسبت به انتشار آگهی دعوت مجمع عمومی اقدام کند:
ا- حداکثر دو ماه پس از پایان هر سال مالی برای تشکیل مجمع عمومی عادی
2- حد اقل دو ماه قبل از پایان دوره خدمت هیئت مدیره و بازرسان
3- در صورتی که در یکی از مجامع عمومی تشکیل مجمع عمومی دیگری تکلیف شده باشدحداکثر ظرف یک ماه پس از تشکیل آن مجمع عمومی
 
4- حداکثر ظرف یکماه بعد از درخواست مقامات یا اشخاص زیر:
الف:اکثریت اعضای هیئت مدیره
ب:هر یک از بازرسان برای تشکیل مجمع عمومی عادی و یا فوق العاده
ج:5/1 اعضای تعاونی برای تشکیل مجمع عمومی عادی و 3/1 آنها برای تشکیل مجمع عمومی فوق العاده .
د:وزارت تعاون برای تشکیل مجمع عمومی عادی و فوق العاده

(تبصره 2 ماده 26 اساسنامه)-فاصله زمانی بین تاریخ انتشار آگهی دعوت(نوبت اول) تا تشکیل مجمع عمومی تعاونیها حداقل 15 و حد اکثر 30 روز خواهد بود.در صورتی که برگزاری انتخابات در دستور جلسه باشد این مدت حد اقل 30 و حد اکثر 35 روز است.

زمان و مکان مجمع عمومی :
در متن آگهی دعوت می بایست ساعت و تاریخ و مکان مجمع به اطلاع اعضاء رسانده شود.محل برگزاری مجمع باید متناسب با تعداد اعضاء انتخاب شده باشد.دارای جایگاه مناسبی برای هیئت رئیسه مجمع باشد.محل مجهز به وسائل روشنایی ،هوای مطبوع،سرمایش و گرمایش لازم با توجه به فصل،فرش یا صندلی به تعداد لازم و آبدارخانه مناسب باشد.
-هیئت مدیره می بایستی یک نسخه از آگهی دعوت را به اداره تعاون شهرستان و یا اداره کل تعاون ارسال و درخواست ناظر برای شرکت در مجمع عمومی نماید.

دستور جلسه :
دستور جلسه با توجه به نوع مجمع متفاوت می باشد.در مجمع عمومی عادی سالیانه دستور جلسه معمولاً می تواند همه یا بعضی از موارد زیر باشد:

1-انتخاب هیئت مدیره و بازرس/بازرسان.
2-رسیدگی و اتخاذ تصمیم در باره ترازنامه و حساب سود و زیان ،گزارش تغییرات اعضاء و سرمایه و سایر گزارشهای مالی هیئت مدیره پس از قرائت گزارش بازرس /بازرسان.
3-تعیین خط و مشی و برنامه تعاونی و تصویب بودجه جاری و سرمایه گذاری و اعتبارات و وامهای درخواستی و سایر عملیات مالی به پیشنهاد هیئت مدیره.
4-اتخاذ تصمیم نسبت به افزایش و یا کاهش سرمایه در حدود قانون و مقررات.
5-اتخاذ تصمیم نسبت به ذخایر و پرداخت سود و مازاد درآمد و تقسیم آن طبق اساسنامه.
6-تصویب مقررات و دستورالعملهای داخلی تعاونی.
7-تعیین روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های تعاونی در صورتی که تعداد اعضاء بیش از 100 نفر باشند.
8-اتخاذ تصمیم در مورد عضویت و یا لغو عضویت تعاونی در شرکتها و اتحادیه هاو اتاق تعاون و تعیین میزان سهام و یا حق عضویت سالانه پرداختی.
9-اخذ تصمیم در باره گزارشها و پیشنهادهای حسابرسان بر اساس نتایج حسابرسی.
10-تصویب نحوه تقویم آورده های غیر نقدی اعضاءودیگر ضوابط راجع به آن.
11-تصویب آیین نامه حداقل و حداکثر حقوق و مزایای هیئت و پاداش آنان که بعد از تایید وزارت تعاون قابل اجراست.

ماده 32: تصویب اساسنامه تعاونی با حداقل دو سوم اعضای اولین مجمع عمومی عادی می باشد.
 ماده 33: مجمع عمومی عادی ، حد اقل سالی یکبار پس از پایان سال مالی جهت انجام وظائف قانونی خویش تشکیل می شود.

دستور جلسه در مجمع عمومی فوق العاده می تواندهمه یا بعضی از موارد زیر باشد:
1-تغییر مواد اساسنامه در حدود قانون بخش تعاون اقتصاد جمهوری .
2-تصمیم گیری نسبت به گزارش بازرس و یا هریک ازبازرسان در مورد تخلفات هیئت مدیره.
3-عزل یا قبول استعفای جمعی یا اکثریت هیئت مدیره.
4-اتخاذ تصمیم راجع به انحلال و تعیین 3 نفر اعضای هیئت تصفیه یا ادغام تعاونی با تعاونی های دیگرطبق ضوابط مقرر در قانون بخش تعاونی و آیین نامه اجرایی آن.

موارد لازم در روز تشکیل و برگزاری مجمع:
الف : رسمیت جلسه عمومی
ب : حد نصاب

مجمع عمومی عادی در نوبت اول با حضور حد اقل نصف بعلاوه یک نفر از اعضاء یا نمایندگان تام الاختیار آنان و در نوبت دوم باهر تعداد رسمیت می یابد.
مجمع عمومی فوق العاده در نوبت اول با حضور حداقل دو سوم اعضاء یا نمایندگان تام الاختیار آنان و در نوبت دوم با حضور حد اقل نصف بعلاوه یک ودر نوبت سوم با هر تعداد رسمیت می یابد.
عدم رسمیت جلسه مجمع عمومی:
در صورت عدم حصول حد نصاب مذکور آگهی دعوت مجمع باید حد اکثر ظرف 15 روز با همان دستور جلسه قبلی منتشر شود فاصله نشر آگهی دعوت بعدی تا تشکیل جلسه مجمع بعدی نباید 15 روز کمتر و از 20 روز بیشتر شود.

در صورت رسمیت نیافتن جلسه مجمع عمومی مقام دعوت کننده مجمع باید صورتجلسه ای دال بر عدم رسمیت آن تهیه و به امضای حاضرین برساند.

نکته: در مواردیکه کلیه اعضاء در مجمع عمومی حاضر شوند،نشر آگهی و تشریفات دعوت و همچنین رعایت فاصله زمانی تاریخ دعوت تاتشکیل جلسه و ارائه مدارک مربوط به آن الزامی نیست.

نماینده منتخب هیئت مدیره می بایست مدارک و وسائل از جمله اوراق حضور و غیاب ،اوراق رای گیری انتخاب هیئت مدیره و بازرس،تابلو،ماژیک و پاکن،صندوق اخذ رای را تهیه ودر محل برگزاری مجمع حاضر نماید.همچنین هیئت مدیره می بایست فردی را مسئول ثبت نام در اوراق حضور و غیاب نماید.

جلسه مجمع عمومی در صورت رسمیت توسط رئیس هیئت مدیره افتتاح می گردد.در این جلسه ابتدا هیئت رئیسه جلسه مجمع عمومی انتخاب می شود.

اعضای هیئت رئیسه:

اعضای هیئت رئیسه چنانچه تعداد عضو کمتر از پانصد نفر باشد 4 نفر شامل رئیس،منشی و دو نفر ناظر.واگر تعداد عضو بیش از آن باشد 7 نفر شامل رئیس،نایب رئیس،منشی و 4 نفر ناظر می باشند.

هیئت رئیسه مجمع عمومی کسانی هستند که برای احراز رسمیت جلسه و اعمال کنترلهای لازم از میان اعضاء انتخاب می شوند و بر دستور جلسه مجمع عمومی و تصمیمات متخذه حاضرین در جلسه مجمع عمومی نظارت کنند
 
نحوه انتخاب و برخی از ویژگیهای هیئت رئیسه:
با اعلام رسمیت و افتتاح جلسه مجمع عمومی برای حسن اداره و انتظام امور جلسه مجمع عمومی باید اعضاء هیئت رئیسه را انتخاب نمود.در این صورت از حاضرین تقاضا میشود به ترتیب داوطلبی خود را برای سمتهای هیئت رئیسه اعلام نمایند.چنانچه برای هر یک از سمتها هیئت رئیسه چند نفر داوطلب باشند برای تعیین یک نفر از بین آنان بطور جداگانه رای گیری و یک نفر که در میان داوطلبان حائز اکثریت آراء باشد برای هر سمت انتخاب می گردد.با توجه به اینکه دستور جلسه هر مجمع عمومی از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا اعضای حاضر در جلسه مجمع عمومی وظیفه دارند برای تصمیم گیری مطلوب اعضاء هیئت رئیسه را از میان اعضای مطلع و آشنا به قانون بخش تعاون و مقررات اساسنامه و دستورالعملها و آیین نامه های مربوط انتخاب نمایند.
 
برخی از ویژگیهای رئیس و سایر اعضای هیئت رئیسه می تواند موارد زیر باشد:
- برخورداری از قاطعیت و قابلیت اخذ تصمیم 
- خوش بیان و معتمد اعضاء باشد.
- بی نظر و با انصاف و خونسرد و شکیبا باشد.
-حفظ بی طرفی نسبت به نظرات دو طرف موافق و مخالف دستورات جلسه.


وظائف هیئت رئیسه برای برگزاری جلسه مجمع عمومی
وظایف هیئت رئیسه در آغاز جلسه مجمع

1-آگاهی از تعداد اعضای تعاونی برای احراز رسمیت جلسه
2-دریافت و بررسی ورقه های حضور و غیاب و اصل برگه های وکالتی در جلسه مجمع عمومی از هیات مدیره
3-دریافت اوراق رای گیری به تعداد حاضرین در جلسه (در صورتیکه انتخابات در دستور جلسه باشد)
4-کنترل مفاد آگهی دعوت(شامل تاریخ انتشار،روز و ساعت و محل برگزاری و دستور جلسه و امضاء مجاز ظهرآن)
5-دریافت اطلاعات لازم پیرامون مفاد و دستور جلسه با استفاده از نظرات هیئت مدیره تعاونی
6-تعیین سقف زمانی معین برای بیان و تشریح هربند از دستور جلسه توسط مقام دعوت کننده
7-تعیین سقف زمانی معین و مساوی برای طرح و ابراز نظرات موافق و مخالف پیرامون هریک از بندهای دستور جلسه
8-اطمینان از پیشرفت مذاکرات در چارچوب جلسه و جلوگیری از موضوعات خارج از دستور جلسه
9-اطمینان نسبت به طرح همه بند های دستور جلسه در طول برگزاری جلسه مجمع عمومی
10-جلوگیری از جانبداری و تحمیل عقیده رئیس و یا سایر اعضای هیئت مدیره

 
وظائف هیئت رئیسه پس از برگزاری جلسه مجمع عمومی
1- درج تصمیمات و مصوبات مجمع عمومی در دفتر صورتجلسه مجمع و امضاء ذیل آن.
2- در صورت انتخابات اخذ امضاء قبول منتخبین.
3- تحویل مدارک ذیل طی نامه ای به رئیس هیئت مدیره.
4- یک نسخه صورتجلسه مجمع عمومی
5- اوراق حضور و غیاب
6- گزارش عملکرد هیئت مدیره و بازرسان.
7- ترازنامه و صورتهای مالی
8- گزارش تغییرات اعضاء و سرمایه.
 
 لازم به ذکر است که برخی از موارد فوق و موارد دیگر با توجه به دستور جلسه و موارد مطروحه در مجمع باید به رئیس هیئت مدیره از سوی هیئت رئیسه تحویل گردد.

اقدامات لازم بعد از برگزاری مجمع عمومی
الف: دریافت مدارک از هیئت رئیسه ؛ هیئت مدیره کلیه مدارک را از هیئت رئیسه مجمع دریافت میدارد.در صورتیکه انتخابات هیئت مدیره صورت گرفته باشد.هیئت مدیره اولین جلسه خودرا برگزار می کند که می بایست تصمیمات ذیل را اتخاذ نماید:
 
1- تعیین رئیس هیئت مدیره
2-تعیین مدیر عامل و  تعیین نائب رئیس هیئت مدیره 
3- تعیین و معرفی دارندگان امضاء مجاز (از بین اعضای هیئت مدیره با امضای ثابت مدیر عامل)

ب: ارسال مدارک به اداره تعاون شهرستان و یا اداره کل تعاون جهت انجام مراحل ثبتی:
رئیس هیئت مدیره به اتفاق مدیر عامل در اسرع وقت نسبت به تهیه مدارک ذیل جهت تسلیم به اداره ثبت شرکتهااز طریق اداره تعاون شهرستان و یا اداره کل تعاون اقدام می نمایند:

1-آگهی دعوت مجمع عمومی
2-اسامی حاضرین در جلسه مجمع
3-صورتجلسه مجمع عمومی
4-گزارش عملکرد هیات مدیره و بازرسان
5-ترازنامه وصورتهای مالی
6-صورتجلسه هیات مدیره مبنی بر انتخاب هیات رئیسه و مدیر عامل و دارندگان امضاء مجاز.

هیئت مدیره شرکتهای تعاونی:
دومین رکن اساسی که اداره امور شرکت تعاونی را بر عهده خواهد داشت هیئت مدیره می باشد . که از بین اعضا برای مدت 3 سال انتخاب می شوند و انتخاب مجدد آنان تا دو دوره متوالی بلامانع می باشد. در صورتیکه دو سوم اعضای شرکت به آنها رای دهند پس از دو دوره متوالی بلامانع خواهد بود(درصورت نیازوحسن انجام کارتا3 دوره ).

تعداد اعضا هیئت مدیره
اعضای هیئت مدیره مرکب از حداقل سه نفر و حداکثر هفت نفر عضو اصلی و تا یک سوم اعضای اصلی ، علی ا لبدل می باشند
در صورت استعفا، فوت و ممنوعیت قانونی و یا غیبت غیر موجه مکرر (به نحوی که در اساسنامه تعیین می شود.)
اعضا هیئت مدیره یکی از اعضای علی البدل را به ترتیب آرا بیشتر برای بقیه مدت مقرر به جانشینی وی در جلسات هیئت مدیره شرکت تعیین می نماید.

شرایط عضویت در هیئت مدیره:

1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2- ایمان و تعهد عملی به اسلام داشته باشند.(در تعاونیهایی که متشکل از اقلیت دینی شناخته شده در قانون اساسی می باشند، دواطلب بایستی تعهد عملی به دین خود داشته باشد)
3- اطلاعات یا تجربه لازم برای انجام وظایف متناسب با آن تعاونی را دارا باشند.
4- دارای ممنوعیت قانونی و محجور نباشند.
5- سابقه عضویت در گروههای محارب و ارتکاب جرائم بر ضد امنیت و جعل اسناد نداشته باشد.
6- فاقد سابقه محکومیت ارتشا اختلاس ، کلاهبرداری ، خیانت در امانت ، تدلیس ، تصرف غیر قانونی در اموال ورشکستگی به تقصیر باشند.

نحوه انتخاب هیئت مدیره
انتخاب اولین هیئت مدیره را در بدو تشکیل شرکت تعاونی اولین مجمع عمومی عادی بعمل می آورد.
انتخاب هیئت مدیره در دوره های بعدی بر عهده مجمع عمومی عادی است. اعضا اصلی و علی البدل هیئت مدیره از میان اعضا شرکت تعاونی برای مدت سه سال و با رای مخفی در مجمع عمومی عادی انتخاب می گردند. اخذ رای برای انتخاب اعضا اصلی در یک نوبت بعمل می آید حائزین اکثریت بعد از اعضا اصلی به ترتیب اعضا علی البدل شناخته می شوند.

انتخاب اعضا اصلی و علی البدل هیئت مدیره با اکثریت نسبی مجمع عمومی عادی می باشد.

هیئت مدیره در اولین جلسه از میان خود یک نفر را بعنوان رئیس هیئت مدیره و یک نفر را بعنوان نائب رئیس و یک یا دو نفر را بعنوان منشی انتخاب می کنند. کارکنان دولت نمی توانند تصدی هیئت مدیره شرکتهای تعاونی را بپذیرند مگر در تعاونیهای خاص کارکنان ادارات و سازمانهای دولتی که در آن شاغل باشند.

حقوق و مزایای هیئت مدیره و پاداش آنان

حقوق و مزایای عضو هیئت مدیره ای که مستخدم تعاونی باشد بر اساس ضوابط تعاونی خواهد بود.
حقوق و مزایای عضو هیئت مدیره ای که عضو موظف هیئت مدیره می باشد براساس مصوبه مجمع عمومی عادی خواهد بود که در آنصورت حداقل معادل حداقل حقوق و دستمزد طبق قانون کار دریافت خواهد داشت مشروط باینکه از محل دیگری حقوق و دستمزد (غیر از حقوق بازنشستگی یا مستمری) دریافت نکند.
در صورتیکه عضو موظف هیئت مدیره از محل دیگری مامور باشد از محل مربوط یا تعاونی (به دلخواه) حقوق دریافت خواهد نمود.
عضو هیئت مدیره غیر موظف ، عضوی از هیئت مدیره است که فقط وظایف خاص ناشی از مسئولیت خود را انجام داده و در جلسات هیئت مدیره شرکت می کند. درصد پرداخت پاداش به اعضا هیئت مدیره پس از پایان هر دوره مالی و با در نظر گرفتن چگونگی عملکرد آنان به شرح زیر خواهد بود:
 
سود ویژه : تا پانصد میلیون ریال از سود ویژه به حداکثر 4درصد و نسبت به مازاد تا سقف یک میلیارد ریال 2 درصد.در صورتیکه سود ویژه تعاونی نسبت به سال قبل با افزایش بیش از 20درصدهمراه باشد بشرط ثابت بودن نسبت سود ویژه به فروش (سال مورد نظر به سال قبل) حداکثر تا 5 درصد مبلغ مابه التفاوت سود ویژه به هیئت مدیره پاداش تعلق خواهد گرفت.

در تعاونیهای نمونه ای که از سوی وزارت تعاون انتخاب می شوند جمع پاداش هیئت مدیره می تواند برای همان سال تا 50 درصد افزایش یابد.

وظایف و اختیارات هِیئت مدیره
1- دعوت مجمع عمومی(عادی و فوق العاده)
2- اجرای اساسنامه و تصمیمات مجمع عمومی و سایر مقررات مربوط
3- عزل و نصب و قبول استعفای مدیر کل و نظارت بر عملیات وی و پیشنهاد میزان حقوق مدیر عامل به مجمع عمومی
4- قبول در خواست عضویت و اخذ تصمیم نسبت به انتقال سهم اعضا به یکدیگر و دریافت استعفای هر یک از اعضای هیئت مدیره
5- نظارت بر مخارج جاری تعاونی و رسیدگی به حسابها و ارائه آن به بازرس یا بازرسان شرکت و همچنین تسلیم به موقع گزارش و ترازنامه تعاونی به مجمع از وظایف و اختیارات هیئت مدیره می باشد.
6- هیئت مدیره موظف به تهیه و تنظیم طرحها و برنامه و بودجه و سایر پیشنهادات و ارائه آن به مجمع عمومی جهت اخذ تصمیم می باشد.
7- تعیین نماینده از بین اعضای تعاونی برای حضور در جلسات مجامع عمومی شرکتها و اتحادیه هایی که تعاونی در آنها مشارکت دارد از دیگر اختیارات هیئت مدیره می باشد.
8- تهیه و تنظیم دستورالعملهای داخلی تعاونی و تقدیم آن به مجمع برای تصویب در صلاحیت هیئت مدیره شرکت تعاونی است.
9- تعیین نماینده یا وکیل در دادگاهها و مراجع قانونی و سایر سازمانها با حق توکیل به غیر توسط هیئت مدیره انجام می گیرد.
10- هیئت مدیره موظف به تعیین و معرفی صاحبان امضای مجاز برای قراردادها و اسناد تعهد آور تعاونی می باشد.

بازرس ‚ بازرسان :
سومین رکن شرکت تعاونی بازرسین می باشد که از بین اشخاص حقیقی و حقوقی برای مدت یکسال مالی با رای اعضا انتخاب می شوند و انتخاب مجدد آنان بلامانع می باشد. بازرس حکم نظارت بر کارهای شرکت را دارد و پلی است بین اعضا و هیئت مدیره .

نحوه انتخاب بازرسان
مجمع عمومی عادی بازرس یا بازرسانی را اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی برای مدت یکسال مالی انتخاب می کنند و انتخاب مجدد آنان بلامانع است.
در صورت فوت یا ممنوعیت قانونی و یا استعفای بازرس یا بازرسان اصلی هیئت مدیره مکف است ظرف مدت 10 روز بازرس یا بازرسان علی البدل را به ترتیب اولویت آرا برای بقیه مدت دعوت نماید. حق الزحمه و پاداش بازرس یا بازرسان با تصویب مجمع عمومی تعیین می گردد.

وظایف و اختیارات بازرسان
1- نظارت مستمر بر نحوه اداره امور تعاونی و عملیات و معاملات انجام شده وانطباق با اساسنامه و قوانین و مقررات و دستورالعمل های مربوط.
2- بازرس یا بازرسان موظف به رسیدگی و بررسی حسابها ، دفاتر، اسناد صورتهای مالی از قبیل ترازنامه و حسابهای عملکرد سود و زیان ، بودجه پیشنهادی و گزارشاتی است که هیئت مدیره به مجمع عمومی ارائه می نماید.
3- بازرس یا بازرسان صلاحیت رسیدگی به شکایت اعضا و ارائه گزارش به مجمع عمومی و مراجع ذیربط را دارد.
4- چنانچه در نحوه اداره امور تعاونی تخلفاتی موجود باشد بازرس می تواند به هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تعاونی تذکر کتبی مبنی بر رفع نقض بدهد.
5- نظارت بر انجام حسابرسی و رسیدگی به گزارشهای حسابرسی و گزارش نتیجه، رسیدگی به مجمع عمومی شرکت تعاونی و مراجع ذیربط از دیگر وظایف و اختیارات بازرس یا بازرسان می باشد. در صورتی که هر یک از بازرسان تشخیص دهند که هیئت مدیره و یا مدیر عامل در انجام وظایف محوله مرتکب تخلفی شده و به تذکرات آنان ترتیب اثر نمی دهند، مکلف هستند از هیئت مدیره تقاضای برگزاری مجمع عمومی جهت رسیدگی به گزارش خود بنمایند .
 
مدارک لازم برای ثبت تعاونی:
1- مجوز اداره کل تعاون یا اداره تعاون شهرستان ذیربط(تصویر موافقتنامه تشکیل) یک نسخه
۲- اساسنامه تصویب شده شرکت تعاونی در اولین مجمع عمومی عادی (3 نسخه)
۳- آگهی دعوتنامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی فرم شماره 3 (۳ نسخه)
۴- صورتجلسه اولین مجمع عمومی عادی دال بر تصویب اساسنامه و انتخابات اولین هیئت مدیره و بازرسی یا بازرسان فرم شماره 4 (۳ نسخه)
۵-رسید پرداخت سرمایه شرکت طبق اساسنامه به صندوق تعاون (۳ نسخه)
۶- لیست اسامی و اعضاء حاضرین در اولین مجمع عمومی عادی فرم شماره ۵ در(۳ نسخه)
۷- لیست اسامی و مشخصات و نشانی کلیه اعضاء و سهامداران تعاونی فرم شماره 7 در(۳نسخه)
۸- صورتجلسه اولین هیئت مدیره دال بر انتخاب رئیس ، نایب رئیس و منشی هیئت مدیره و تعیین مدیر عامل و تعیین صاحبان امضای مجاز (فرم شماره ۶)(۳ نسخه)
۹- لیست و مشخصات اعضای هیئت مدیره ، بازرسان و مدیرعامل وهمینطوراعضای علی البدل(فرم شماره 4)به همراه تصویرشناسنامه وآخرین مدرک تحصیلی آنها


رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشورهای اسلامی با اقدام نابخردانه و غیرقانونی آمریکا مخالف بوده و آن را به شدت محکوم کرده‌اند.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به نهایی شدن تصمیم ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف گفت: با توجه به مدت زمان کوتاهی که از این تصمیم ترامپ می‌گذرد، ما شاهد موج مخالفت جهانی اعم از کشورهای اسلامی، ‌اروپایی و ... هستیم.

وی با تاکید براینکه این مخالفت‌ها نشان‌دهنده انزوای آمریکا در این تصمیم‌گیری است، افزود: تاثیر ابتدایی انتقال سفارت آمریکا به قدس همین انزواست و در قدم دیگر ما شاهد یک اتحاد و انسجام بیشتر در ارتباط با فلسطینیان و قدس شریف از سوی کشورهای اسلامی هستیم.

بروجردی بیان کرد: کشورهای اسلامی با این اقدام نابخردانه و غیرقانونی آمریکا مخالفت جدی خود را نشان داده و آن را شدیدا محکوم کرده‌اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه معتقدم این اقدام ترامپ قطعا خط مقاومت را بسیار جدی‌تر خواهد کرد، اظهار کرد: همچنین نقطه پایان و خط بطلانی هم بر تفکر شکست‌‌خورده سازش با رژیم صهیونیستی و نابودی آن خواهد بود، خط انحرافی که سال‌ها دنبال شده و بارها شکست خورده است.

وی تاکید کرد: این اقدام آمریکا بیانگر این واقعیت است که تصمیمات راهبردی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هرگونه سازش با رژیم صهیونیستی یک تصمیم راهبردی دائمی بوده است و همه کشورهای دلسوز فلسطین باید در یک چنین راهی حرکت کنند.

بروجردی گفت: مردم مظلوم سرزمین‌های اشغالی با عکس‌العمل جدی خود عملا مخالفتشان را با اقدام ترامپ نشان دادند و گروه‌های مقاومت هم باید با همان زبان زور و سلاح که رژیم صهیونیستی می‌فهمد با آن صحبت کنند. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بسیاری از کشورهای اروپایی مخالفت خود را با اقدام ترامپ اعلام کردند و به راحتی می‌توان گفت که مخالفت جهانی با انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف انجام شده است.

پنجشنبه 16 آذر 1396 :: 10:34 ::  نويسنده : حسینی ::  تعداد بازدید : 8

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افسر پیمانی (پنج ساله)،کارمند پیمانی (شش ساله) و کارمند رسمی در رشته‌های بهداشتی، فنی، درمانی می پذیرد.

الف) شرایط عمومی
۱- متدین به دین اسلام و تابعیت جمهوری اسلامی ایران
۲- التزام عملی به احکام اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت موازین اخلاق اسلامی
۳- اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه
۴- نداشتن سابقه عضویت و هواداری احزاب، گروه ها و سازمان‌های سیاسی
۵- داشتن حسن شهرت و عدم سوء پیشینه کیفری
۶- نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی
۷- داشتن سلامت روانی و جسمانی متناسب با خدمت مورد نظر برابر گواهی اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی (حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر و حداقل دید چشم بدون عینک ۱۰/۸ )
۸- شرایط سنی:
الف-حداکثر سن داوطلبان با مدرک دکترا ۴۰ سال تمام می باشد.
ب- برای داوطلبان افسر پیمانی و کارمند علمی پیمانی(بندهای ج- د)شرایط سنی حداقل۲۲وحداکثر ۲۸ سال می باشد.
ج-حداقل سن کارمندان تجربی پیمانی و رسمی ۱۸و حداکثرآن ۲۶ سال می باشد.(تبصره: جهت راننده پایه یکم، جرثقیل نیمه سنگین و بلدوزر حداکثر ۳۰ سال می باشد.)
(مدت خدمت دوره ضرورت به حداکثرسن داوطلب اضافه می گردد. فرزندان معظم شهداء،آزادگان وجانبازان ازکارافتاده کلی ازشروط سن ومعدل معاف می باشند)
۹- برای داوطلبان استخدام پیمانی و رسمی داشتن کارت پایان خدمت دوره ضرورت یا معافیت دائم غیر پزشکی یا دفترچه آماده به خدمت (بدون مهر غیبت) که تاریخ اعزام آن بعد از اسفند ماه سال ۱۳۹۶ باشد، الزامی است .
۱۰- نداشتن تعهد خدمت به سایر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی.
۱۱- داشتن حداقل معدل ۱۳ در مقطع کارشناسی مربوط به افسران پیمانی و حداقل معدل ۱۴ در رشته‌های بهداشتی و درمانی (حداقل معدل رشته های مهندسی۱۳ می باشد.)
ب) شرایط اختصاصی استخدام
۱- دارا بودن مدرک تحصیلی متناسب برای تخصص‌های علمی، بهداشتی، فنی، درمانی و افسری به‌شرح مندرج در برابر هر تخصص ( برای تخصص‌های فنی مندرج در بند « ه » و «و» مدرک فنی یا سابقه کار ذکر شده فقط باید در همان حوزه تخصصی باشد.)
۲- داوطلبانی که سابقه خدمت قراردادی در نیروی دریایی راهبردی ارتش داشته باشند، از اولویت برخوردار هستند، اما افرادی که قبلاً یک بار به‌صورت پیمانی در نیروهای مسلح خدمت نموده‌اند، نمی‌توانند داوطلب بند «ج»و«د»و«و» شده ولی می توانند جهت ثبت نام بند «ه» اقدام نمایند.
۳- برای استخدام در کلیه تخصص‌ها، فرزندان معظم شهدا، فرزندان ایثارگران، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح، داوطلبان بومی و دارندگان سابقه بسیجی فعال از اولویت‌هایی برخوردار خواهند شد.
۴- حافظان کل قرآن کریم در صورت احراز شرایط عمومی و اختصاصی استخدام در اولویت هستند.
۵- پذیرفته شدگان پس از استخدام از نظر محل خدمتی تابع مقررات جاری نیروی دریایـی راهبردی ارتش خواهند بود و در صورت نیاز، بنابه صلاحدید نیروی دریایی به هر منطقه یا پایگاهی انتقال خواهند یافت.

برای دانلود نمونه سوالات ارتش جمهوری اسلامی ایران اینجا کلیک کنید

ج : تخصص‌‌های افسری مورد نیاز(پیمانی پنج ساله)

ردیفتخصصمدرک تحصیلیتعدادجنسیت
۱مهندسی برق- مخابراتکارشناس۱۹ نفرمرد
۲مهندسی نرم افزارکارشناس۴ نفرمرد
۳مهندسی سخت افزارکارشناس۱ نفرمرد
۴حقوقکارشناس۳ نفرمرد
۵صنایع/نساجیکارشناسی ارشد۱ نفرمرد

د : تخصص‌های بهداشتی مورد نیاز (کارمند علمی پیمانی ۶ ساله)

ردیفتخصصمدرک تحصیلیتعدادمحل خدمتیجنسیت
۱پزشک عمومیدکتراچهار  نفرآمادگاه سیرجان- جاسک-کنارک-کارخانجات بندرعباسزن و مرد
۲بینایی سنجیکارشناسیک نفرکنارکزن و مرد
۳بهداشت حرفه ایکارشناسیک نفرکنارکزن و مرد
۴پرستاریکارشناسسه  نفرجاسک- منجیل-کنارکزن و مرد
۵رادیولوژیکارشناسیک نفرکنارکزن و مرد
۶بیهوشیکارشناسیک نفرآمادگاه ناوگان جنوب سیرجانزن و مرد
۷شنوایی سنجیکارشناسدو  نفربندرعباس- کنارکزن و مرد
۸بهداشت محیطکارشناسدو نفرجاسک- مرکز آموزش وظیفه سیرجانزن و مرد
۹بهیاردیپلمیک نفرتهرانزن و مرد
۱۰کمک کار بهداشتیدیپلمدو نفرتهرانزن و مرد

ه : تخصص های فنی مورد نیاز (کارمند تجربی رسمی)

ردیفتخصصمدرک تحصیلیتعدادمحل خدمتیجنسیت
۱راننده جرثقیل نیمه سنگین   دیپلمیک نفرجاسکمرد
۲راننده بلدوزردیپلمیک نفرجاسکمرد
۳راننده پایه یکدیپلمیک نفرمهندسی رزمی ناوگان جنوبمرد
۴جوشکاردیپلمیک نفرکارخانجات نداجا/ بندرعباسمرد
۵لوله کشدیپلمیک نفرکارخانجات نداجا/ بندرعباسمرد
۶ورقکاردیپلمیک نفرکارخانجات نداجا/ بندرعباسمرد
۷ریخته گردیپلمیک نفرکارخانجات نداجا/ بندرعباسمرد

و: تخصص های فنی مورد نیاز (کارمند تجربی پیمانی ۶ ساله)

ردیفتخصص   مدرک تحصیلیتعدادمحل خدمتیجنسیت
۱آشپز   دیپلمپنج نفر    بندرعباس- جاسک- پایگاه پشتیبانی ناوگان شمال(منجیل)مرد
۲مهمانداردیپلمپنج نفرانزلی- بندرعباس- کنارکمرد
۳نانواییدیپلمیک نفرپایگاه پشتیبانی ناوگان شمال(منجیل)مرد
۴ماشین های خشکشویی و لباسشوییدیپلمیک نفرپایگاه پشتیبانی ناوگان شمال(منجیل)مرد
۵برش و ستون بندیدیپلمیک نفرتهرانمرد
۶آرایشگردیپلمدو نفرنوشهر-مرکز آموزش وظیفه سیرجانمرد
۷پمپ های آبرسانی و تصویه آبدیپلمیک نفرمنجیلمرد
۸جلوبندی خودرودیپلمیک نفرکنارکمرد
۹ آهنگری و جوشکاریدیپلمیک نفرجاسکمرد
۱۰ آهنگری و جوشکاری خودرودیپلمیک نفرکنارکمرد
۱۱راننده پایه یکدیپلمیک نفربندرعباسمرد

برای دانلود نمونه سوالات ارتش جمهوری اسلامی ایران اینجا کلیک کنید

ز) امتیازها
۱-پرداخت حقوق و مزایا برابر قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت
۲-پذیرفته شدگان از تسهیلات وام‌های مصوب، کارت اعتباری حکمت و سایر خدمات رفاهی برابر مقررات و ضوابط موجود برخوردار خواهند شد.
۳-همسر و فرزندان پذیرفته شدگان به‌عنوان افراد تحت تکفل آنان منظور و از تسهیلات بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برابر ضوابط برخوردار خواهند شد.
ح) مدارک مورد نیاز برای ثبت نام
۱- یک برگ روگرفت از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
۲- یک برگ روگرفت از مدرک تحصیلی(دارندگان مدارک دکترا مقالات، فعالیت هاو تحقیقات علمی خود را به همراه داشته باشند)
۳- یک برگ روگرفت از مدرک فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان استخدام بند «ه» و بند «و» ( برای متقاضیان شغل رانندگی، روگرفت گواهینامه پایه یکم وگواهینامه ویژه یا گواهی معتبر سابقه کار) به تناسب موارد مندرج در جدول‌های تخصص
۴- یک برگ روگرفت از کارت پایان خدمت یا معافیت دائم غیر پزشکی یا دفترچه آماده به‌خدمت ( بدون مهر غیبت ) با تاریخ اعزام بعد از اسفند ماه سال ۱۳۹۶
۵- دو قطعه عکس ۴× ۳ جدید
۶- اصل و روگرفت نامه بنیاد شهید برای فرزندان معظم شهدا و جانبازان
۷- ارائه مدرک معتبر برای فرزندان خانواده‌های ایثارگران، نیروهای مسلح و دارندگان سابقه بسیج با عضویت فعال
۸- واریز مبلغ ۰۰۰/۵۰۰ ریال(پانصد هزار ریال) به حساب ۱۲۱۰,۱۷۳,۱۰۲۹۱۹۶,۱ بانک حکمت ( به نام مدیریت استخدام معاونت نیروی انسانی نداجا) و ارائه اصل برگۀ واریزی در زمان ثبت نام
ط) نحوه ثبت نام
الف) ثبت نام از داوطلبان به‌صورت حضوری انجام می‌شود و به مدارکی که با پست ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
ب) داوطلبان برای ثبت‌نام با مدارک پیش‌گفته از تاریخ ۱۳/۰۸/۱۳۹۶ تا تاریخ ۰۷/۰۹/۱۳۹۶ ( به استثنای روزهای جمعه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۰۸۰۰ تا ۱۳۰۰ با توجه به محل سکونت خود به یکی از نشانی‌های زیر مراجعه نمایند.

تهران، میدان رسالت، انتهای خیابان نیروی دریایی، مدیریت گزینش و اسـتـخـدام نیروی دریایی، تلفن ۷۷۲۲۶۰۰۳ و ۷۷۲۲۶۰۰۷
بندرعباس، جاده اسکله، جنب درمانگاه تخصصی نیروی دریایی، شعبه استخدام، تلفن ۷-۵۵۶۴۱۲۱ ، داخلی ۲۰۵۵
بوشهر، منطقه دوم نیروی دریایی، درب دوم دژبان، شعبه استخدام، تلفن ۱۹- ۴۵۴۴۲۰۱ ، داخلی ۳۰۳۶
بندرجاسک، جنب میدان شهدا، منطقه دوم ولایت نیروی دریایی ارتش جمهوی اسلامی ایران، دایره استخدام، تلفن ۵۲۲۰۴۵۸
چابهار، کنارک، منطقه سوم نیروی دریایی ارتش ج. ا. ا، جنب درب دژبان، دفتر گزینش و استخدام نداجا، تلفن۴۳۱۲۱۴۵ و ۴۳۱۲۹۲۲
نوشهر، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)، تلفن ۳۲۵۳۰۸۳
رشت، میدان نیروی دریایی، فرماندهی آموزش تخصص های دریایی، دفتر استخدام، تلفن ۳۲۳۹۹۷۵
خرمشهر، پایگاه نیروی دریایی، نیروی انسانی، شعبه استخدام، تلفن ۴۲۳۳۵۱۸
سیرجان، بلوار امام رضا(ع) ، آمادگاه ناوگان جنوب نداجا، درب لنگر، شعبه گزینش و استخدام ، تلفن ۳۲۰۳۵۶۳
مشهد، کوه سنگی هشت، ابتدای خیابان شهید بهشتی، دفتر نمایندگی نیروی دریایی، تلفن ۰۵۱۳۸۵۹۸۸۱۱ – ۰۵۱۳۸۵۹۸۳۰۰
شیراز، میدان اطلسی، نبش خیابان فروغی ، روبروی بانک سپه ، دفتر نمایندگی نیروی دریایی، تلفن ۰۷۱۳۲۲۸۶۳۱۳
اصفهان،خیابان ارتش، سه راه حکیم نظامی، خ صفه، نرسیده به اتکاء جنب کانون بازنشستگان ن.م، دفتر نمایندگی نیروی دریایی، تلفن ۳۱۳۶۲۰۲۱۴۶
کرمانشاه، بلوار حافظیه، خیابان شهید غیرتمند، نرسیده به بانک حکمت ایرانیان، دفتر نمایندگی نیروی دریایی، تلفن ۰۸۳۳۸۳۹۵۰۹۳
تبریز، خیابان آزادی، جنب بیمارستان ارتش، دفتر نمایندگی نیروی دریایی، تلفن ۰۴۱۳۵۴۱۴۱۳۶
خرم آباد، خیابان۶۰متری،پل مدیریت،نبش افلاک،ساختمان بنیادنخبگان(طبق همکف)، دفتر نمایندگی نیروی دریایی
سنندج، میدان مولوی کرد،سه راه صفری،ساختمان شماره۳استانداری،طبقه اول،دفتر نمایندگی نیروی دریایی
گرگان: به سمت جاده آق قلا،جنب ترمینال،پشت جایگاه سی ان جی دفتر نمایندگی نیروی دریایی ۰۱۷۳۲۶۸۶۰۲۳
شهرکرد، گودال چشمه، بلوار ۱۳ آبان، سازمان دانش آموزی، دفتر نمایندگی نیروی دریایی
یزد، امام شهر، بلوار کارگر، خیابان باهنر شمالی، پلاک ۲، دفتر نمایندگی نیروی دریایی
اراک، خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) جنب امامزاده، دفتر نمایندگی نیروی دریایی
سمنان، بلوار ولی عصر، روبروی پارک سنگی، دفتر نمایندگی نیروی دریایی* محل و ساعت برگزاری آزمون کتبی و تخصصی هنگام ثبت نام اعلام خواهد شد.* شماره تلفن های ۷۷۲۲۶۰۰۳-۰۲۱و ۷۷۲۲۶۰۰۷-۰۲۱در وقت اداری آماده هرگونه پاسخگویی است.

آمار
  • افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 2
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 2
  • بازدید این ماه : 7
  • بازدید امسال : 7
  • بازدید کل : 348
  • تعداد پست ها : 12
  • تعداد نظرات : 1


 
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو
 
 
خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]